APT Szkoła tańca
 

Salsa - Lublin

Salsa jest jak dobry sos chili: pełna pikanterii i wyzwalająca gorące emocje zarówno w tańczących, jak i widowni. Przywędrowała do nas z wysp karaibskich, by po wielu latach stać się jednym z najmodniejszych tańców. Tancerze z całego świata oszaleli na jej punkcie za sprawą wielu możliwości choreograficznych oraz mocy wyzwalania emocji i wewnętrznej siły osoby tańczącej.

Salsa stanowi połączenie wielu stylów, ale ma też kilka własnych charakterystycznych cech. Najważniejsze i najbardziej powtarzalne to rytmiczne umiejscowienie kroków, możliwość tańczenia solo oraz efektowne akrobacje i geometria tańca, których uczą się początkujący na kursach salsy nie tylko w Lublinie. Choć podobnie jak tango argentino jest tańcem pełnym ekspresji i emocji, jest dużo bardziej żywiołowa i energiczna. Można ją tańczyć zarówno podczas wystawnych gal, jak i w zatłoczonym klubie; zarówno do muzyki latynoamerykańskiej i współczesnej, jak i muzyki disco. To czyni ją jednym z najbardziej wyjątkowych tańców na świecie.

Kursy salsy

Kursy prowadzimy w dwóch różnych stylach: salsie kubańskiej i Los Angeles.

Salsa kubańska jest spektakularna, pełna napięcia, przeplatana elementami solowymi. Tańczy się ją w sposób standardowy, a także pod postacią Ruedy de Casino, polegającej na wspólnym tańcu w parach w grupie przy jednoczesnym prowadzeniu przez instruktora. Kurs salsy kubańskiej to doskonała zabawa i sposób na zawarcie wielu nowych znajomości, a sam taniec dostarcza tańczącym wielu pozytywnych wrażeń.

Salsa Los Angeles pochodzi ze słonecznej Kalifornii. Określana jest jako styl bardzo energiczny i szybki. Pozwala na poprawę kondycji, zwiększenie świadomości ruchu i ogólnej sprawności organizmu. Na początek nie wymaga kondycji maratończyka ani skoczności łyżwiarki. Aby rozpocząć naukę salsy, wystarczy para wygodnych butów, komfortowy strój i odrobina wiary w siebie. Wszystkiego Cię nauczymy, a Ty musisz tylko zrobić pierwszy krok.

 

Bachata

Bachata jest to rodzaj tańca i muzyki, który wywodzi się z Dominikany. Obok Salsy jest jednym z częściej puszczanych rodzajów muzyki na imprezach latynoskich czy salsotekach. Piosenki opowiadają głównie o miłości, złamanym sercu i smutku. Dlatego Bachata wyróżnia się spośród innych tańców karaibskich niezwykłą zmysłowością. Z tego też względu jest to ulubiony taniec zakochanych oraz tych którzy poszukują bliskości.

Czytaj wiecej...

 

Taniec towarzyski

Kurs tańca towarzyskiego to bardzo szerokie spektrum tańców w parze. Podstawowe korzyści wynikające z odbycia takiego kursu to wzrost pewności siebie, zdobycie umiejętności prowadzenia, a przede wszystkim – doskonała zabawa, zdobywanie wiedzy, jak również zawieranie inspirujących znajomości.

Rodzaje tańców towarzyskich

Tańce towarzyskie dzielimy na kilka podstawowych gatunków. Podział wyodrębniono na podstawie rodowodu. zakresu ruchów i temperamentu danego tańca. Najważniejsze rodzaje tańców towarzyskich to:

  • tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep;
  • tańce latynoamerykańskie: samba, chacha-cha, rumba, pasodoble, jive;
  • tańce użytkowe.

Czytaj wiecej...

 

Pierwszy taniec - Lublin

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Dlatego w sprawach kluczowych, w tym przy aranżacji pierwszego tańca, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Zajęcia przygotowujące do zatańczenia pierwszego tańca na weselu pozwalają na szczególną realizację potrzeb każdej pary. Kurs obejmuje dobór muzyki oraz odpowiedniego stylu tańca i choreografii, w której dana para w tym wyjątkowym dniu będzie dobrze się czuć i wyglądać. Może to być klasyczny walc lub coś egzotycznego, na przykład salsa. Dodatkowo oprócz nauki pierwszego tańca możemy przeprowadzić kilka lekcji tańca użytkowego, by przed weselem nauczyć się tańczyć z przysłowiowymi „ciotkami i wujkami”.

Nauka pierwszego tańca w praktyce

Naukę pierwszego tańca warto zacząć jak najwcześniej. W końcu pierwszy taniec to jedna z najbardziej stresujących chwil podczas Waszego wesela, a im więcej czasu będziecie mieli na przygotowania, tym więcej stresu sobie zaoszczędzicie. Dla większości par młodych optymalny czas na rozpoczęcie treningów to 5-6 miesięcy przed ślubem. Im bliżej wielkiego dnia, tym więcej rzeczy będziecie mieli na głowie, dlatego nie warto zostawiać nauki na ostatni moment.

Liczba lekcji potrzebnych do nauki choreografii zależy od umiejętności pary i jej oczekiwań co do pierwszego tańca. Zazwyczaj już na pierwszym spotkaniu jesteśmy w stanie określić przybliżoną liczbę godzin. Jedni potrzebują 6 lekcji, inni 20. Jedni przychodzą do nas już na rok przed ceremonią, by dopracować pierwszy taniec do perfekcji, podczas gdy innym wystarcza rozpoczęcie kursu na 2 tygodnie przed weselem. Jedno się nie zmienia: każdej parze jesteśmy w stanie pomóc, niezależnie od terminu, w którym się do nas zgłosi.

Jak przygotować się do zajęć pierwszego tańca?

Na kilka pierwszych zajęć najlepiej jest przygotować wygodne buty i strój. Na buty ślubne przyjdzie czas na kolejnych lekcjach, kiedy przyswoicie już choreografię. To będzie też najlepszy moment na przetestowanie tych elementów stroju ślubnego, które mają znaczenie w tańcu, m.in. marynarki pana młodego oraz welonu i halki z kołem panny młodej. Niczym innym nie musicie się martwić – zaufajcie nam i pozwólcie, że pomożemy Wam przygotować perfekcyjną taneczną oprawę Waszego wesela.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.