APT Szkoła tańca
 

Salsa

Słowo „salsa” w języku hiszpańskim oznacza „sos”. Dlaczego właśnie tak nazwano ten taniec? Otóż jedynym powodem jest jego pikanteria i gorące emocje jakie wyzwala zarówno w tańczącym, jak i widowni.

Historia salsy

Salsa to taniec wywodzący się z wysp karaibskich. Powstał jako hybryda lokalnego folku i nowatorskiego jazzu. W latach 40. XX wieku na punkcie salsy oszaleli Amerykanie, a z czasem moda ta dotarła także do Europy. Obecnie salsa to jeden z najmodniejszych tańców. Jej fenomen tkwi w wielu możliwościach choreograficznych, a także wyzwalaniu nie tylko pozytywnych emocji, ale i wewnętrznej siły osoby tańczącej.

Specyfika salsy

Salsa to połączenie wielu stylów. Na jej rozwój wywarły wpływ czynniki lokalne oraz środowiskowe. Inaczej salsę tańczą Amerykanie, a inaczej rodowici Kubańczycy. Bez względu na proponowane style salsa posiada wiele cech wspólnych. Najważniejsze i najbardziej powtarzalne to rytmiczne umiejscowienie kroków, możliwość tańczenia solo, a także efektowne akrobacje i geometria tańca. Co ciekawe salsa uchodzi za taniec użytkowy. Można ją tańczyć zarówno podczas wystawnych gal, jak i w zatłoczonym klubie. Ponadto można ją tańczyć do muzyki latynoamerykańskiej, współczesnej, a także do muzyki disco, co czyni ją jednym z najbardziej wyjątkowych tańców na świecie.

Twój pierwszy krok

Salsa to niezwykła muzyka i związany z nią żywiołowy, pełen ekspresji, energii i emocji taniec. Cechuje ją ogromna melodyjność przy jednoczesnym bogactwie rytmów,  współbrzmienie wielu instrumentów w śmiałych rozwiązaniach aranżacyjnych. Aby rozpocząć naukę salsy wystarczy para wygodnych butów, komfortowy strój i odrobina wiary w siebie. Nauka salsy w naszej szkole to: salsa liniowa Los Angeles i salsa kubańska. Wybór należy do Ciebie.

Salsa Los Angels

Salsa Los Angels to styl powstały w słonecznej Kalifornii. Określany jest jako styl bardzo energiczny i szybki. Pozwala na poprawę kondycji, zwiększenie świadomości ruchu i ogólnej sprawności organizmu. Na początek nie potrzeba kondycji maratończyka, ani skoczności łyżwiarki. Wszystkiego Ciebie nauczymy. Po prostu odważ się i zrób pierwszy krok.

Salsa Kubańska

Nauka salsy kubańskiej to doskonała zabawa i sposób na zawarcie wielu nowych znajomości. Salsa Kubańska tańczona jest w sposób standardowy, a także pod postacią Ruedy de Casino, polegającą na wspólnym tańcu w parach w grupie, przy jednoczesnym prowadzeniu przez instruktora. Ten styl jest bardzo lubiany i dostarcza tańczącym go wielu pozytywnych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bachata

Bachata jest to rodzaj tańca i muzyki, który wywodzi się z Dominikany. Obok Salsy jest jednym z częściej puszczanych rodzajów muzyki na imprezach latynoskich czy salsotekach. Piosenki opowiadają głównie o miłości, złamanym sercu i smutku. Dlatego Bachata wyróżnia się spośród innych tańców karaibskich niezwykłą zmysłowością. Z tego też względu jest to ulubiony taniec zakochanych oraz tych którzy poszukują bliskości.

Czytaj wiecej...

 

Taniec towarzyski

Kurs tańca towarzyskiego to bardzo szerokie spektrum tańców w parze. Podstawowe korzyści wynikające z odbycia takiego kursu to wzrost pewności siebie, zdobycie umiejętności prowadzenia, a przede wszystkim – doskonała zabawa, zdobywanie wiedzy, jak również zawieranie inspirujących znajomości.

Rodzaje tańców towarzyskich

Tańce towarzyskie dzielimy na kilka podstawowych gatunków. Podział wyodrębniono na podstawie rodowodu. zakresu ruchów i temperamentu danego tańca. Najważniejsze rodzaje tańców towarzyskich to:

  • tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot, quickstep;
  • tańce latynoamerykańskie: samba, chacha-cha, rumba, pasodoble, jive;
  • tańce użytkowe.

Aby zatańczyć którykolwiek z wymienionych tańców nie musisz być smukłą atletką, super siłaczem albo skoczną baletnicą. Chęci, radość z tańca i odrobina regularności wystarczą!

Kurs tańca towarzyskiego w Lublinie

Kurs tańca towarzyskiego w Lublinie to doskonały sposób na podniesienie pewności siebie, kreatywne spędzanie czasu oraz poprawę kondycji fizycznej. Na zajęciach tańczymy w parze, ale zapisy mogą być bez partnerki lub partnera - w trakcie zajęć jest możliwość dobierania się w pary. Jest to wspaniała wspólna zabawa pozwalająca na zdobycie umiejętności tańczenia w parze przy muzyce latynoamerykańskiej i poważnej, a także muzyce popularnej oraz dyskotekowej. Ponadto kursanci poznają podstawowe elementy rock'n'rolla oraz podstawy salsy kubańskiej i merengue. Mamy nadzieję, że jesteś gotowy na nowe wyzwania i zaszczycisz nas swoją obecnością. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj wiecej...

 

Pierwszy Taniec

Pierwszy Taniec dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Dlatego w sprawach kluczowych warto skorzystać z pomocy specjalistów:)
Zajęcia te pozwalają na szczególną realizację potrzeb każdej pary, uwzględniają dobór muzyki, dobór odpowiedniego tańca i choreografii, w której dana para będzie dobrze wyglądać i dobrze się czuć w ten wyjątkowy dzień.
Zaufaj Nam i pozwól, że pomożemy Ci przygotować perfekcyjną taneczną oprawę Twojego wesela:)

Czytaj wiecej...

 

Tango Argentyńskie

Tango argentyńskie / Tango Argentino to taniec improwizowany, charakteryzujący się pełną zmysłowości bliskością partnerów. Z jednej strony jest tańcem subtelnym i delikatnym z drugiej pełnym namiętności, dominacji i wzajemnego uwodzenia partnerów. I chociaż wywołuje wiele emocji i skojarzeń, bogata tradycja i kultura tanga jest tak naprawdę słabo nam znana. A szkoda, bo tango jest związane bardzo silnie także z polską kulturą i historią.

Tango argentyńskie w Polsce

Tango w Polsce przeżywa swoją drugą młodość od końca lat 90-tych. Ponownie zaczęło zyskiwać na popularności, tym razem dużo częściej tańczone, niż śpiewane. Z roku na rok tańczy je coraz więcej osób. Społeczność animują tangueros zrzeszeni w licznych stowarzyszeniach i fundacjach. Organizowane są huczne, kilkudniowe festiwale (m. in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi), na warsztaty i pokazy zapraszani są czołowi tancerze z Buenos Aires i reszty świata. W 2013 roku obchodziliśmy 100 lecie tanga w Polsce.

Tango argentyńskie na świecie

Tango argentyńskie (wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO) to taniec, o którym słyszał chyba każdy. Zapoczątkowane w XIX wiecznej Argentynie i Urugwaju, tańczone do muzyki wywodzącej się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco, przeszczepionej na grunt Ameryki Południowej, a później Europy i Polski. Dokładnie 28 października 1913 roku w sali Teatru Nowości w Warszawie przy ulicy Hipotecznej, Lucyna Messal i Józef Redo zatańczyli po raz pierwszy w polskiej historii, podczas operetki „Targ na dziewczęta”, tango argentyńskie „El Choclo”. Od tego momentu rozpoczęła się ekspansja muzyki i tańca, tak różnego od wszystkiego, co było dotychczas znane. Obecnie tango argentyńskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej docenianych tańców towarzyskich na świecie. Idealnie sprawdza się jako taniec dla nowożeńców i nie tylko.

Nauka Tanga Argentino w Lublinie

Siedzibę naszej placówki usytuowano w Lublinie, ale dogodny dojazd sprawia, że odwiedzają nas mieszkańcy całej Lubelszczyzny. Jeśli i  Państwo zainteresowani nauką tanga argentyńskiego, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w postawieniu pierwszych tanecznych kroków. Zapraszamy!

Czytaj wiecej...

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Kiepury 5, 20-838 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na google+.