APT Szkoła tańca

Test

 

Salsa i bachata dla dzieci i młodzieży

Taniec to naturalna forma ruchu sprzyjająca nawiązywaniu relacji, wzmacnianiu ciała i kształtowaniu prawidłowych wzorców ruchowych. Każdy z wymienionych czynników na pewno zaprocentuje w przyszłości. Tancerze to osoby uśmiechnięte, entuzjastycznie nastawione do życia, a przede wszystkim – otwarte i szanujące własne ciało.  Jeśli chcieliby Państwo, aby pociecha rozpoczęła swoją przygodę z tańcem, zachęcamy do poznania oferty nauki salsy oraz bachaty.

Nauka salsy

Salsa to taniec z karaibskim rodowodem. Charakteryzuje go geometria figur, rytmika stawiania kroków, a także bardzo duża liczba efektownych obrotów. Salsa wzmacnia mięśnie łydek, brzucha, a także grzbietu. Ponadto zwiększa mobilność bioder, co w przyszłości zapobiegnie powstawaniu urazów. Do rozpoczęcia nauki salsy dzieciom wystarczy komfortowe obuwie, wygodny strój i odrobina energii.

Nauka bachaty

Bachata to oryginalny styl taneczny swoje początki znajdujący w samym sercu słonecznej Dominikany. Strukturą przypomina tańce towarzyskie takie jak cha – cha czy klasyczne tango. Bachatę cechuje precyzyjna praca stóp, sensualne ruchy bioder oraz bardzo duży nacisk na pracę mięśni brzucha i prawidłową postawę ciała. Bachatę można tańczyć zarówno w parach, jak i solo, dlatego też znajduje zastosowanie nie tylko na konkursach tanecznych, ale i w życiu codziennym – podczas szkolnych wieczorków i rodzinnych spotkań.

Jesteśmy zespołem doświadczonych instruktorów tańca przystosowanych do pracy z dziećmi i młodzieżą. Potrafimy wydobyć z nich skrywany potencjał i zachęcić do aktywności fizycznej z pogranicza sztuki i sportu. Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą nauki salsy / bachaty dla najmłodszych, zachęcamy do kontaktu z recepcją. Kursy taneczne realizujemy w Lublinie.

Czytaj wiecej...

 

Taniec towarzyski

Program obejmuje podstawy rytmiki, tańce standardowe, tańce latynoamerykańskie, elementy tańców dyskotekowych, ćwiczenia i zabawy integracyjne i taneczne. Celem instruktora jest pomóc dziecku polubić ruch i zajęcia taneczne na miarę jego możliwości i zdolności. Taniec wpływa na wielkowymiarowy rozwój dzieci. Spełnia doskonale funkcje zabawy, rozwija psychomotorykę, pełni także rolę terapeutyczną w niwelowaniu deficytów rozwojowych oraz leczeniu schorzeń fizycznych i psychicznych. Pod koniec trwania kursu dzieci prezentują się na występie, otrzymują swój pierwszy "taneczny dyplom". Oczywiście jest możliwość kontynuowania nauki, chętni z perspektywą dalszego rozwoju tańca sportowego!

Czytaj wiecej...

 

Taniec Mix

Te zajęcia to świetny sposób by rozpocząć przygodę z tańcem. Program ten to możliwość rozwoju w różnych technikach tanecznych. Celem instruktora jest pomóc dziecku polubić ruch i zajęcia taneczne na miarę jego możliwości i zdolności. Nauka kroków przeplatana jest muzycznymi i tanecznymi zabawami, które mają na celu rozwinięcie u małych tancerzy rytmiczności, gibkości, kondycji i pewności siebie.
Staramy się przede wszystkim, aby dzieci pokochały taniec i wybrały coś dla siebie.

Czytaj wiecej...

 

Balet

Balet to wyjątkowy rodzaj zajęć ruchowo-muzycznych przygotowywanych na bazie tańca klasycznego. Oparty jest na ćwiczeniach na środku sali oraz skokach i obrotach. Każdy rodzaj ruchów kształtuje postawę w inny sposób, a wszystkie razem wzmacniają mięśnie, uczą równowagi oraz pokazują, jak zapełnić sobą przestrzeń w tańcu. Zajęcia baletu w naszej szkole mają potrójnie pozytywny efekt: poprawiają postawę, wspierają proces wychowawczy i sprawiają dzieciom przyjemność.

Balet wspiera rozwój motoryczny dzieci, poprawiając sprawność fizyczną oraz wyrabiając nawyk poprawnej postawy. Wszyscy w otoczeniu z pewnością zauważą, że po rozpoczęciu kursu baletu dziecko porusza się płynniej i z większym wdziękiem. Ponadto ćwiczenia wykonywane w tempie muzyki nauczą go poczucia rytmu, które na pewno będzie przydatne w dorosłym życiu podczas nauki innych stylów tanecznych, jak chociażby taniec towarzyski czy salsa. W czasie zajęć instruktor bacznie przygląda się ćwiczeniom podopiecznych, by w razie potrzeby odpowiednio skorygować ich ruchy.

Zajęcia baletu przynoszą też wiele efektów wychowawczych: dzieci uczą się dyscypliny zespołowej oraz wewnętrznej, potrafią lepiej się zorganizować i stają się bardziej kreatywne. Nauka baletu może mieć też efekt terapeutyczny i pomagać im rozładować emocje. Przede wszystkim jednak uczęszczanie na zajęcia po prostu sprawia im przyjemność.

Do uczestniczenia w zajęciach wymagane są baletki oraz wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów.

Czytaj wiecej...

 

Hip Hop

Zajęcia bardzo intensywne zawierające różne elementy form tanecznych. Street Dance to mieszanka rożnych form tańca ulicznego takich jak: hip hop, locking, funky, electric  boogie, break dance. Łączenie różnych technik tańca oraz elementów w parterze, kształtuje wytrzymałość, kondycję, uczy płynnych ruchów, a także nagłych zatrzymań w jednym układzie choreograficznym. Rytm, dynamika, najnowsze hity muzyczne i fantastyczne choreografie. Poznaj taniec, który narodził się na amerykańskich ulicach i opanował cały świat.

Czytaj wiecej...

Test

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.