APT Szkoła tańca

Salsa

Słowo „salsa” w języku hiszpańskim oznacza „sos”. Dlaczego właśnie tak nazwano ten taniec? Otóż jedynym powodem jest jego pikanteria i gorące emocje jakie wyzwala zarówno w tańczącym, jak i widowni.

Historia salsy

Salsa to taniec wywodzący się z wysp karaibskich. Powstał jako hybryda lokalnego folku i nowatorskiego jazzu. W latach 40. XX wieku na punkcie salsy oszaleli Amerykanie, a z czasem moda ta dotarła także do Europy. Obecnie salsa to jeden z najmodniejszych tańców. Jej fenomen tkwi w wielu możliwościach choreograficznych, a także wyzwalaniu nie tylko pozytywnych emocji, ale i wewnętrznej siły osoby tańczącej.

Specyfika salsy

Salsa to połączenie wielu stylów. Na jej rozwój wywarły wpływ czynniki lokalne oraz środowiskowe. Inaczej salsę tańczą Amerykanie, a inaczej rodowici Kubańczycy. Bez względu na proponowane style salsa posiada wiele cech wspólnych. Najważniejsze i najbardziej powtarzalne to rytmiczne umiejscowienie kroków, możliwość tańczenia solo, a także efektowne akrobacje i geometria tańca. Co ciekawe salsa uchodzi za taniec użytkowy. Można ją tańczyć zarówno podczas wystawnych gal, jak i w zatłoczonym klubie. Ponadto można ją tańczyć do muzyki latynoamerykańskiej, współczesnej, a także do muzyki disco, co czyni ją jednym z najbardziej wyjątkowych tańców na świecie.

Twój pierwszy krok

Salsa to niezwykła muzyka i związany z nią żywiołowy, pełen ekspresji, energii i emocji taniec. Cechuje ją ogromna melodyjność przy jednoczesnym bogactwie rytmów,  współbrzmienie wielu instrumentów w śmiałych rozwiązaniach aranżacyjnych. Aby rozpocząć naukę salsy wystarczy para wygodnych butów, komfortowy strój i odrobina wiary w siebie. Nauka salsy w naszej szkole to: salsa liniowa Los Angeles i salsa kubańska. Wybór należy do Ciebie.

Salsa Los Angels

Salsa Los Angels to styl powstały w słonecznej Kalifornii. Określany jest jako styl bardzo energiczny i szybki. Pozwala na poprawę kondycji, zwiększenie świadomości ruchu i ogólnej sprawności organizmu. Na początek nie potrzeba kondycji maratończyka, ani skoczności łyżwiarki. Wszystkiego Ciebie nauczymy. Po prostu odważ się i zrób pierwszy krok.

Salsa Kubańska

Nauka salsy kubańskiej to doskonała zabawa i sposób na zawarcie wielu nowych znajomości. Salsa Kubańska tańczona jest w sposób standardowy, a także pod postacią Ruedy de Casino, polegającą na wspólnym tańcu w parach w grupie, przy jednoczesnym prowadzeniu przez instruktora. Ten styl jest bardzo lubiany i dostarcza tańczącym go wielu pozytywnych wrażeń.

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Kiepury 5, 20-838 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na google+.