APT Szkoła tańca

Tango Argentyńskie

Tango argentyńskie / Tango Argentino to taniec improwizowany, charakteryzujący się pełną zmysłowości bliskością partnerów. Z jednej strony jest tańcem subtelnym i delikatnym z drugiej pełnym namiętności, dominacji i wzajemnego uwodzenia partnerów. I chociaż wywołuje wiele emocji i skojarzeń, bogata tradycja i kultura tanga jest tak naprawdę słabo nam znana. A szkoda, bo tango jest związane bardzo silnie także z polską kulturą i historią.

Tango argentyńskie w Polsce

Tango w Polsce przeżywa swoją drugą młodość od końca lat 90-tych. Ponownie zaczęło zyskiwać na popularności, tym razem dużo częściej tańczone, niż śpiewane. Z roku na rok tańczy je coraz więcej osób. Społeczność animują tangueros zrzeszeni w licznych stowarzyszeniach i fundacjach. Organizowane są huczne, kilkudniowe festiwale (m. in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi), na warsztaty i pokazy zapraszani są czołowi tancerze z Buenos Aires i reszty świata. W 2013 roku obchodziliśmy 100 lecie tanga w Polsce.

Tango argentyńskie na świecie

Tango argentyńskie (wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO) to taniec, o którym słyszał chyba każdy. Zapoczątkowane w XIX wiecznej Argentynie i Urugwaju, tańczone do muzyki wywodzącej się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco, przeszczepionej na grunt Ameryki Południowej, a później Europy i Polski. Dokładnie 28 października 1913 roku w sali Teatru Nowości w Warszawie przy ulicy Hipotecznej, Lucyna Messal i Józef Redo zatańczyli po raz pierwszy w polskiej historii, podczas operetki „Targ na dziewczęta”, tango argentyńskie „El Choclo”. Od tego momentu rozpoczęła się ekspansja muzyki i tańca, tak różnego od wszystkiego, co było dotychczas znane. Obecnie tango argentyńskie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej docenianych tańców towarzyskich na świecie. Idealnie sprawdza się jako taniec dla nowożeńców i nie tylko.

Nauka Tanga Argentino w Lublinie

Siedzibę naszej placówki usytuowano w Lublinie, ale dogodny dojazd sprawia, że odwiedzają nas mieszkańcy całej Lubelszczyzny. Jeśli i  Państwo zainteresowani nauką tanga argentyńskiego, zachęcamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w postawieniu pierwszych tanecznych kroków. Zapraszamy!

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Kiepury 5, 20-838 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na google+.