APT Szkoła tańca

Tango Argentyńskie

Tango argentyńskie (wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO) to taniec, o którym słyszał chyba każdy. Zapoczątkowane w XIX wiecznej Argentynie i Urugwaju, tańczone do muzyki wywodzącej się z tradycji hiszpańskich habanery i flamenco, przeszczepionej na grunt Ameryki. Jest to taniec improwizowany, charakteryzujący się pełną zmysłowości bliskością partnerów. Z jednej strony jest tańcem subtelnym i delikatnym z drugiej pełnym namiętności, dominacji i wzajemnego uwodzenia partnerów. I chociaż wywołuje wiele emocji i skojarzeń, bogata tradycja i kultura tanga jest tak naprawdę słabo nam znana. A szkoda, bo tango jest związane bardzo silnie także z polską kulturą i historią. Tango w Polsce przeżywa swoją drugą młodość od końca lat 90-tych. Ponownie zaczęło zyskiwać na popularności, tym razem dużo częściej tańczone, niż śpiewane. Z roku na rok tańczy je coraz więcej osób. Społeczność animują tangueros zrzeszeni w licznych stowarzyszeniach i fundacjach. Organizowane są huczne, kilkudniowe festiwale (m. in. w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi), na warsztaty i pokazy zapraszani są czołowi tancerze z Buenos Aires i reszty świata. W 2013 roku obchodziliśmy 100 lecie tanga w Polsce. Dokładnie 28 października 1913 roku w sali Teatru Nowości w Warszawie przy ulicy Hipotecznej, Lucyna Messal i Józef Redo zatańczyli po raz pierwszy w polskiej historii, podczas operetki „Targ na dziewczęta”, tango argentyńskie „El Choclo”. Od tego momentu rozpoczęła się ekspansja muzyki i tańca, tak różnego od wszystkiego, co było dotychczas znane.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Kilka słów o nas

Najlepsza szkoła tańca w Lublinie!

Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek

Witamy na stronie Akademii Promocji Tańca. Jesteśmy Szkołą dla każdego, bez wyjątku. Nieważne ile masz lat, czy zaczynasz dopiero swoją przygodę z tańcem, czy już tańczysz, U Nas każdy znajdzie coś dla siebie: Salsa, Taniec Towarzyski, Bachata, Lady Styling, Balet, Latino Mama i wiele wiele innych kursów.. Szkołą tańca kieruje Magdalena Woszczek.

Jesteśmy Szkołą dla każdego, bez wyjątku.
Nieważne ile masz lat, czy zaczynasz dopiero swoją przygodę z tańcem, czy już tańczysz,
U Nas każdy znajdzie coś dla siebie: Salsa, Taniec Towarzyski, Bachata, Lady Styling, Balet, Latino Mama
i wiele wiele innych kursów.

Magdalena Woszczek posiada najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S”. Jest siedmiokrotną z
rzędu Mistrzynią Polski i finalistką Mistrzostw Europy formacji w tańcach latynoamerykańskich, jak również zajmuje 6 miejsce w Europie i 7 na świecie formacji w tym stylu.

 

Ponadto jest dyplomowanym pedagogiem, instruktorem tańca sportowego, choreografem, ma certyfikat animatora różnych form tanecznych, dyplomowany instruktor Zumby.

Od wielu lat plasuje się w czołówce startując w międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach sportowego tańca towarzyskiego. Brała również udział we wszystkich ważnych imprezach tanecznych krajowych oraz międzynarodowych. W trakcie swojej kariery tanecznej odbyła dwukrotne tournée w Chinach (na zaproszenie Ministra Kultury i Sportu Chińskiej Republiki Ludowej) i w Japonii, jako jedna z najlepszych europejskich par w 10 tańcach.

Kursy tańca towarzyskiego dla każdego

Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek w Lublinie powstała z myślą o osobach, których marzeniem od zawsze była nauka tańca. W naszej szkole tańca panuje wspaniała atmosfera podczas zajęć. Zatrudniamy profesjonalnych instruktorów tańca towarzyskiego. Uczymy tańca w takich stylach jak balet, zumba, salsa oraz wiele innych. Oferta skierowana jest nie tylko do osób dorosłych. Kursy tańca prowadzone są również wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Akademia Promocji Tańca Magdalena Woszczek prowadzi także takie zajęcia, jak nauka pierwszego tańca dla Młodych Par. Dokładamy wszelkich starań, by ten czas był dla uczestników okazją do doskonalenia swoich umiejętności tanecznych, jak też momentem zrelaksowania się. Pracując nad choreografią uwzględniamy poziom zawansowania uczestników i bierzemy pod uwagę ich oczekiwania oraz uwagi.

Czytaj więcej

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Kiepury 5, 20-838 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Ostatnie aktualności

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na google+.