APT Szkoła tańca

Balet

Balet to wyjątkowy rodzaj zajęć ruchowo-muzycznych przygotowywanych na bazie tańca klasycznego. Oparty jest na ćwiczeniach na środku sali oraz skokach i obrotach. Każdy rodzaj ruchów kształtuje postawę w inny sposób, a wszystkie razem wzmacniają mięśnie, uczą równowagi oraz pokazują, jak zapełnić sobą przestrzeń w tańcu. Zajęcia baletu w naszej szkole mają potrójnie pozytywny efekt: poprawiają postawę, wspierają proces wychowawczy i sprawiają dzieciom przyjemność.

Balet wspiera rozwój motoryczny dzieci, poprawiając sprawność fizyczną oraz wyrabiając nawyk poprawnej postawy. Wszyscy w otoczeniu z pewnością zauważą, że po rozpoczęciu kursu baletu dziecko porusza się płynniej i z większym wdziękiem. Ponadto ćwiczenia wykonywane w tempie muzyki nauczą go poczucia rytmu, które na pewno będzie przydatne w dorosłym życiu podczas nauki innych stylów tanecznych, jak chociażby taniec towarzyski czy salsa. W czasie zajęć instruktor bacznie przygląda się ćwiczeniom podopiecznych, by w razie potrzeby odpowiednio skorygować ich ruchy.

Zajęcia baletu przynoszą też wiele efektów wychowawczych: dzieci uczą się dyscypliny zespołowej oraz wewnętrznej, potrafią lepiej się zorganizować i stają się bardziej kreatywne. Nauka baletu może mieć też efekt terapeutyczny i pomagać im rozładować emocje. Przede wszystkim jednak uczęszczanie na zajęcia po prostu sprawia im przyjemność.

Do uczestniczenia w zajęciach wymagane są baletki oraz wygodny strój, który nie będzie krępował ruchów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Szybki kontakt

Akademia Promocji Tańca
Magdalena Woszczek

ul. Bolesława Prusa 8 budynek "C",
20-064 Lublin

tel. 503 608 284

e-mail: apt@apt.lublin.pl

Badź w kontakcie

Bądź z nami w kontakcie poprzez portale społecznościowe. APT Szkołę Tańca znajdziesz na GMB.